Skip to content

Klapki na oczach

Lipiec 10, 2010

Początkowo miała znajdować się tu recenzja „Avatara”, ale przemyślałem sprawę – w internecie istnieją tysiące recenzji nowego filmu Camerona, raczej nie ma sensu więcej o tym pisać. Kto chciał obejrzeć, obejrzał. Po drugie, nigdy nie przegapię okazji do wylania żółci na temat debilizmu ludzi, a przy powyższym filmie takie właśnie debilne zachowania miały miejsce.

Zapewne słyszeliście, iż wiele osób po obejrzeniu „Avatara” dostaje depresji. Żeby tylko, słyszałem o przypadkach samobójstw. Dlaczego? Bo ludzie po obejrzeniu owego dzieło, zaczynają dołować się tym iż Pandora nie istnieje.

Gdy tylko o tym przeczytałem, ręce mi opadły. Jak ograniczonym trzeba być, żeby wpaść depresję po obejrzeniu jakiegoś wymyślonego świata? Jak słabą trzeba mieć psychikę? I jak bardzo trzeba mieć klapki na oczach? Prawda, Pandora jest piękna, to wspaniały świat, odtworzony z dbałością o szczegóły, może naprawdę wzbudzić w człowieku pierwotną tęsknotę do wolności i natury… Lecz jak można odebrać sobie życie myśląc że nigdy nie będzie się żyło w tak pięknym świecie? Ludzie, Ziemia, nasza Ziemia, nasz dom, nasza pierdolona matka, nasze własne miejsce we wszechświecie. Pandora to nic, w porównaniu do tej planety. Tak, w ogromnym stopniu zniszczyliśmy nasz dom, ciągle krzywdzimy tą planetę, niczym pasożyty. Jednak ciągle jest to piękny świat, Ziemia mimo tego całego zła, ciągle jest czymś niesamowicie pięknym i jedynym w swoim rodzaju.

Czy tak ciężko od czasu do czasu wybrać się za miasto i zobaczyć w jakim pięknym miejscu żyjemy? Zwykły spacer po lesie może człowieka zachwycić, wystarczy zastanowić się, zatrzymać, przyjrzeć pięknie zachodzącemu słońcu, liściom szeleszczącym na wietrze, spojrzeć na piękne refleksy na wodzie, odetchnąć świeżym i orzeźwiającym powietrzem… To miejsce jest piękne, a co najlepsze, to nie wynik technologi komputerowej, tu wszystko jest prawdziwe, wszystkiego można dotknąć, poczuć, posmakować. To wszystko dla nas. Nie jestem w stanie zrozumieć jak można nie widzieć tego piękna i wpaść w depresje.

Ten tekst nie jest skierowany tylko i wyłącznie do ludzi z „efektem Avatara”. Kieruję go do wszystkich, którzy narzekają na świat. Jasne, jest popierdolony, jest chujowy. Ale wiecie co w nim najgorsze? My. Reszta jest niesamowita. Dlatego zamiast narzekać na życie i świat, ruszcie dupę i pójdźcie na spacer. Nauczmy się doceniać to co mamy. Ten świat jest kurwa piękny!

Reklamy

From → Felietony, Filmy

5 Komentarzy
 1. McFlash permalink

  Tak to jest, kiedy całkowicie wstrzymuje się dobór naturalny pod względem psychiki. Po cholerę ratować samobójców, skoro znowu będą próbowali się zabić?
  Odbierania świata zależy od nastroju człowieka. Przynajmniej tak jest u mnie. Chociaż bez względu na nastrój stwierdzam, że w czasie spaceru po lesie trzeba uważać na te małe bydlaki zwane kleszczami ;>

 2. Smutne że ludzie zabijają się z coraz bardziej błahych i idiotycznych powodów…
  No u mnie jest tak samo, ale sama natura zawsze mnie zachwyca, nawet gdy jestem w złym nastroju, tylko cała reszta tego padołu łez wydaje mi się chujowa.

 3. katarzyna permalink

  Sądzę, że takie przypadki były tylko w USA, bo tam głupota ludzi jest wyjątkowo porażająca. Większość z nich nie wie nawet, że Europa to kontynent a nie kraj, więc czego od nich wymagać. My mamy na tyle dobrze, że możemy wsiąść na rower, pojechać parę km za miasto i obcować sobie z pięknymi okolicznościami przyrody.

 4. Adam permalink

  Aż mi się przypomniało jak moja polonistka tłumaczyła kiedyś, że po wydaniu w Niemczech Wertera zanotowano wzrost liczby samobójstw.

 5. McFlash permalink

  To jedyny plus Wertera :>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: