Skip to content

Fantasmagieria – „podcast o grach komputerowych i wideo”.

Maj 16, 2013

Logo

Słuchacie podcastów?

Ja słucham. To najprościej mówiąc audycje internetowe. Znaleźć można nagrania praktycznie na każdy temat. A w moim przypadku pierwszym podcastem jaki wylądował na odtwarzaczu jakieś 6 lat temu, był śp. Gamehot (pamięta ktoś? Eh, te wyszydzanie „serwiso-sklepu”). Właśnie za pośrednictwem niego trafiłem przypadkiem na stronę niepozornej Fantasmagierii. Trzech panów dyskutujących o grach. Z pozoru nic ciekawego, takich rzeczy w internecie było i jest masa, ale to właśnie podcast, którego wodzirejem jest niejaki Dahman, został ze mną najdłużej. Rozmówcy są naturalni, bez sztuczności wymieniają opinie o grach, niejednokrotnie kłócąc się zawzięcie. Być może właśnie ta polaryzacja poglądów na temat gier powoduje, że słucha się ich z takim zainteresowaniem. Każdy dyskutant reprezentuje zupełnie inne podejście do branży i samych gier – jedni grają sporadycznie, inni zajmują się zagadnieniem gier bardziej poważnie i tak dalej – wychodzi z tego niezwykle smakowity misz-masz.

Ostatnio strzelił Fantasmagierii 250 odcinek. Niezmordowanie od ponad 5 lat nagrywają (choć skład jest „ruchomy”) kolejne materiały, debatując o nowościach w branży, dyskutując o wychodzących produkcjach, komentując nowinki i wszystko inne, co w jakiś sposób dotyczy gier. Na monotonność ciężko narzekać, gdyż nie raz lwią część odcinka stanowi „kącik kulturowy”, a także rozmowy na tematy z zupełnie innych dziedzin. Znam kilka osób, które słuchają Fantasmagierii dalej, mimo faktu, że ich zainteresowanie grami wygasło. Tak bardzo przywiązanych słuchaczy ze świecą szukać.

Korzystając z tego pięknego jubileuszu, chciałbym wszystkim graczom ten interesujący podcast polecić. Słuchałem naprawdę wielu audycji, nie tylko o tematyce gier video, lecz z żadnym nie jestem prawie zawsze na bieżąco – tylko kolejnych odcinków Fantasmagierii wyczekuję jak podrostek prezentu pod choinką. Żaden inny materiał tego typu nie ma takiej lekkości, zarazem trzymając odpowiedni poziom merytoryczny. Cóż tu więcej dodać – posłuchajcie.

Chciałbym też serdecznie pozdrowić ekipę Fantasmagierii (jeśli jakimś cudem któryś z nich to czyta) – odwalacie kawał dobrej roboty, oby tak dalej. Na zjeździe słuchaczy przy okazji 500 odcinka stawiam piwo :)

Fantasmagieria

Reklamy

From → Gry, Inne

One Comment
  1. Ok. Propozycja postawienia piwa przyjeta :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: