Skip to content

No to Frugo

Maj 17, 2013

Widzieliście nowy spot reklamowy Frugo?

Niejednokrotnie wspominałem, że telewizji nie oglądam praktycznie w ogóle (tak, taki ze mnie hipster). Między innymi właśnie z powodu uciążliwych i irytujących reklam. Robionych na jedno kopyto szmir, które mnie osobiście bardziej zniechęcają, niż zachęcają do zakupu. Po prostu nie lubię, gdy traktuje się mnie jak idiotę.

Tymczasem nowa reklama Frugo naprawdę daje rade. Zachowano ten specyficzny luz i naturalność legendarnych już spotów sprzed lat. Na uwagę zasługuje (do połowy materiału) niezwykły „realizm” przedstawionej sytuacji. Pokazano nam znaną chyba wszystkim, niezbyt optymistyczną niekiedy rzeczywistość i błyskotliwie (no, może trochę przesadzam, ale wiecie o co chodzi) obrócono całość w żart. Bo nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. A Frugo jest „owocem kultury„. Naprawdę pozytywna i dobrze pomyślana reklama. I nawet jeśli marketing mnie odrzuca, to takie reklamy mogę oglądać z niekłamaną przyjemnością. Nawet zdając sobie sprawę z tego, jak chytrze mną manipulują. A co tam, idę kupić Frugo.

Jako bonus, klasyk.

Reklamy

From → Humor, Inne

6 Komentarzy
  1. Michał Stonawski permalink

    Hm, wreszcie jakiś miły, ciekawy marketing. No, ale to w końcu Frugo – wiedzą, w co uderzać i jaki „klimat” ma marka :>

  2. „Idź po frugo, samo nie przyjdzie” :D

  3. Teraz jest nowa moda w spotach reklamowych polegająca na „śpiewaniu” wszystkiego (widocznie dobrze się to sprzedaje). Zdarzają się perełki, ale większość jest kompletnie bez sensu, jak Niezwykły Płyn czyszczący miliard talerzy – szczególnie „polecam” reklamę nowego SimCity.

  4. klasyka mnie bardziej śmieszy…ale to pewnie dlatego „że ludzie lubią to co znają” :) Nowy spot, też daje radę..”poświecę państwu” ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: