Skip to content

Mapa GTA V

Wrzesień 10, 2013

Tytuł tłumaczy chyba wszystko – na szerokie wody internetu wypłynęła mapa znajdująca się (podobno) w poradniku do gry.

gtaVmapa

O dziwo nie wydaje się aż tak ogromna, a w końcu miała być większa od RDR i GTA 4 razem wziętych – choć należy pamiętać, że nie mamy tu za bardzo punktu odniesienia. Na pewno jest bardzo podobna do mapy wcześniej złożonej przez fana.

Osobiście bardzo cieszy mnie duża liczba terenów mniej zurbanizowanych, podobni mi odkrywcy z pewnością będą mieli co robić. Z drugiej strony, miasta zawsze stanowiły esencję serii, a zbyt dużo pustych lokacji, gdzie największą atrakcją będą skały i drzewa, wcale nie wydaje się zachęcającą perspektywą (jak np. czasem zdarzało się w skądinąd świetnym dla „turystów” Just Cause 2). Mam nadzieję, że mniej zaludnione miejsca zostały należycie wyrzeźbione, urozmaicone i wypełnione ciekawostkami. Pozostaje czekać na pierwsze recenzje i komentarze graczy.

Reklamy

From → Gry

8 Komentarzy
 1. mnie już zepsuł internet i widzę tu żółwia ninja ^^

 2. Co do wielkości mapy. W sieci wyłapałem takie coś:

  Mapa z SA nałożona na tę z V. No jest wielka. Onieśmielająco wielka.

 3. A dla mnie prawdę mówiąc zapowiedzi wielkiej mapy trochę martwią.
  1. Już w „SA” mapa była IMHO zdecydowanie za duża. Przejechanie z jednego końca miasta na drugi zajmowało dobre pół godziny. Z jednej strony miało to swój urok (wreszcie było kiedy dokładnie wsłuchać się w genialne audycje w radiu), ale w momencie, w którym szybki ścigacz albo dobry samochód w wyniku brawury czy nieuwagi stawał w płomieniach, przychodziło pokonywać niekończące się autostrady pierwszym lepszym napotkanym na drodze ciągnikiem czy innym złomem.
  2. Jak poradzi sobie z tym konsola? PS3 ma już swoje na karku, a taka mapa może albo pożerać niesamowite ilości RAM-u, albo doładowywać się po kawałku (co będzie widać), albo może być zwyczajnie uboga i powtarzalna.
  3. Czy będzie coś do roboty na tej mapie? Wielkość wielkością, rozległe tereny rozległymi terenami, ale jeśli twórcy nie wypełnią tej przestrzeni jakimiś zwierzątkami, NPC-ami i innymi bajerami, to może zwyczajnie wiać nudą.

  Ale to tam takie moje gderanie. Mimo wszystko mam zaufanie do Rockstara, a punkty 1 i 3 da się łatwo rozwiązać. Poza tym skoro mają być trzy grywalne postacie…

  • 1. To jest właśnie kwestia gustu. Jak wspominałem jakoś niedawno – uwielbiam wielkie, otwarte światy. Jestem turystą ;) Ale oczywiście też irytowały mnie te momenty. w Just Cause 2 było to rozwiązane możliwością przyzwania pojazdów praktycznie wszędzie. Nie było czegoś podobnego z samochodami w GTA 4 i telefonem komórkowym? Mogę się mylić, dawno grałem. W każdym razie – mam nadzieję, że jakoś rozwiązali ten problem.
   2. Szczerze mówiąc również mnie to zastanawia. Przecież już podobno GTA 4 miało trochę problemów na konsolach. Co dopiero najnowsza część, która jest nieporównywalnie większa i poprawiona graficznie…
   3. Znowu przywołam Justa Cause 2. Tym razem jednak w negatywnym kontekście – gdyż właśnie w tej produkcji mieliśmy olbrzymi, ale stosunkowo pusty świat. Ciężko o atrakcje wszędzie na takim obszarze. Mimo wszystko, podobnie jak Ty, mam zaufanie do Rockstara i uważam, że nie robiliby wielkiej mapy, gdyby nie wiedzieli czym ją zapełnić. Pozostaje czekać na recenzje i wreszcie na własnoręczne sprawdzenie jak to wszystko się sprawdziło. Niestety, ja będę musiał jeszcze trochę dłużej poczekać.

 4. GT V is the absolute best one thus far, I just adore this game, well done Rockstar!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: